15 Ağustos 2014 Cuma

Şirket Tanıtımı: 5dakika

Dün, 5dakika'ya konuk olduk. Deneyim tasarımından,  3 boyutlu yazıcılara, web projelerinden, sosyal sorumluluk projelerine adeta bir proje makinası 5dakika. Reprap  kullanarak kendi 3 boyutlu yazıcılarını yapmışlar. (Not: Siz de kendinize yapabilirsiniz) Sosyal sorumluluk anlamında binlerce TL olan protez eli 1000 TL altında üretiyorlar, büyük şirketlerin etkinliklerinde 3-boyutlu yazıcıları kullanarak yaratıcı işlerle yer alıyorlar. Kendilerini aşağıdaki yazı ile tanıtan 5dakika, Istanbul Maker Faire'de de yer alacak.

-----------------

2-boyutlu fotoğraflardan üretilen 3-boyutlu modellerle yapılmış işler
Biz 5 dakika ekibi olarak hem gerçek hem sanal ortamda çalışan bir proje grubuyuz. Özetle, Deneyim Tasarımı üzerinde uzman olduğumuz söylenebilir. Ürün, süreç, hizmet, etkinlik ve mekânları kullanıcı deneyimi perspektifinden bakarak tasarlıyoruz. Bireyler ve kurumlar arasındaki etkileşim süreçleri; bu süreçlerin yarattığı fikir, duygu ve birikimlerini değerlendiriyoruz. Farklı disiplinlerden birikimlerimizi kullanarak projeler üretiyoruz ve bunları hayata geçiriyoruz.

3D Print Dünyası ise güncel odak noktamız. Bu alanda geniş perspektifte yoğun bir “know how” biriktirdik. Farklı sektörlere kurumsal ve bireysel projeler üretiyoruz ve danışmanlık veriyoruz. Kiselleştirilmiş

promosyon & hediye ürünleri, prototip veya taslak model baskı hizmeti, 3 boyutlu tarama & 3D Print heykel / büst baskısı, marka etkinlik / tanıtım projeleri hizmetlerimizden bazıları. Kurabiye ve şekerleme kalıpları yapımına dahi el attık.

Genel olarak 3D Print’in yaygınlaşmasında ve kullanımında aktif rol oynamayı amaçlıyoruz. Gelecekte önce her tasarımcıda daha sonra da her evde bir 3D Print cihazı olacağına inanıyoruz. Bu bağlamda hem masa üstü 3D Printer cihazların satışını yapıyoruz; hem de kendi ürettiğimiz ve sürekli geliştirmekte olduğumuz ekonomik bir 3D Printer cihazımız var.

Kişiye özel telefon kapları
Şu anda internet üzerinden çalışan ve sipariş verilebilen bir özel koleksiyon projemiz var. Heykeltıraş, endüstriyel tasarımcı, illüstratör gibi değişik meslek gruplarının tasarımlarını sergileyip satabilecekleri bir sistem oluşturuyoruz. Bu projeyle birlikteTürkiye’nin dört bir yanından gelecek veriler ile açık kaynaklı bir heykel model bankası oluşturmak da hedeflerimiz arasında.

Ayrıca sosyal sorumluluk odaklı projeler geliştiriyoruz. Engelli vatandaşlar için ekonomik 3D Print protez uygulaması bunlardan biri. Dünyadaki örneklerini bir adım daha ileri götürmek ve Türkiye’de uygulayarak bir ilke imza atmak istiyoruz. İlk prototipini bastık ve testlerini yapmaya başladık bile!


İletişim:
www.3dpd.co / www.5dakika.com
info@3dprintdunyasi.com / info@5dakika.com